Czego można się spodziewać po położnictwie

Ginekolog położniczy jest położnikiem specjalizującym się w zdrowiu kobiet w ciąży.

Położne zwykle leczą kobiety przez całą ciążę, a nawet po urodzeniu dziecka. Są przeszkoleni do wykonywania wszystkich tych zadań. Słowo ob-gyn pochodzi od greckiego słowa, które oznacza „kobietę”. Można ich również znaleźć jako lekarzy położniczych.

Praca tego lekarza nie ogranicza się tylko do kobiet. Ginekolodzy mogą nawet pomóc dziecku płci męskiej. Mogą nawet zostać poproszeni o wykonanie testu na ojcostwo lub nawet adopcję dzieci. Z tego powodu położnicy są często nazywani lekarzami położniczymi, zwłaszcza jeśli tak się dzieje. Ginekolodzy to lekarze specjalizujący się w medycynie rozrodu.

Jednym z obowiązków położnika jest zebranie historii choroby każdego pacjenta. Nazywa się to badaniem pacjenta. Obejmuje to badanie fizykalne, USG pochwy, badanie krwi, a nawet badanie macicy. Kobieta w ciąży najprawdopodobniej będzie miała kilka badań przeprowadzonych przez lekarza, aby mogła prawidłowo zdiagnozować własną ciążę.

Położne zajmują się nie tylko kobietami w ciąży. Jest wiele różnych rzeczy, które mogą zrobić z noworodkiem, które normalnie zrobiłby tradycyjny lekarz. Niektóre z tych zadań obejmują sprawdzanie temperatury noworodka, zmiany pieluch, karmienie, a nawet pieluszkę i wysypkę spowodowaną https://ginekolog-warszawa.pro/blog/. Ważne jest, aby matka wiedziała, że ​​jej dziecko jest bezpieczne i nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo na tych wczesnych etapach życia.

Kobieta w ciąży może skorzystać ze swojej położnej jako doradcy, gdy zdecyduje, że nadszedł czas na poród. To jeden ze sposobów, w jaki lekarz może pomóc jej pokierować podczas ciąży. Doradca może udzielić porady, czy mieć dziecko. W niektórych przypadkach poradnictwo może nawet obejmować pomoc kobiecie w przygotowaniu się do ciąży i zrozumienie niektórych jej opcji.

Doświadczona położna jest w stanie udzielić porad w wielu innych kwestiach, z którymi kobieta w ciąży może się spotkać podczas ciąży. Obejmują one, jak utrzymać zdrową utratę wagi, zapobiegać niektórym chorobom, takim jak cukrzyca, a nawet jakie kroki podjąć podczas porodu i po porodzie. Jeśli kobieta wymaga operacji w czasie ciąży, położna może doradzić jej, co powinna wiedzieć.

W niektórych stanach w USA kobieta nie musi przechodzić procedury medycznej przed urodzeniem pierwszego dziecka. Oznacza to, że położna może jej doradzić, a nawet udzielić porady na temat metod zapobiegania ciąży, zanim zdecyduje, że jest gotowa do zajścia w ciążę. To świetna wiadomość dla kobiet, które mogą mieć pewne schorzenia, takie jak wcześniej istniejące.

Tak naprawdę możesz być pewien, że położnik ma sporą wiedzę medyczną. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie, jest skonsultowanie się z położną w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.

Warto również skonsultować się z członkami rodziny i przyjaciółmi, którzy są również rodzicami. Być może będą w stanie udzielić Ci dobrych rad i pomysłów, co możesz zrobić, aby lepiej przygotować się do ciąży. Jeśli nie masz przyjaciół lub członków rodziny w takiej samej sytuacji jak Ty, być może znajomy zechce udzielić Ci porady.

Zdecydowanie powinieneś porozmawiać z pediatrą, zanim zdecydujesz się na rozpoczęcie ciąży. Ta osoba może udzielić Ci cennych informacji, jak przygotować się do ciąży, a nawet udzielić wskazówek, czego możesz się spodziewać. robić przed, w trakcie i po ciąży.

Zanim pójdziesz na salę operacyjną ze swoim położnikiem, upewnij się, że przeszedłeś wszystkie leki, które musisz przyjmować każdego dnia. i wszelkie inne otrzymane recepty. Na przykład upewnij się, że masz przy sobie listę witamin, które musisz wziąć.

Ważne jest, abyś czuł się komfortowo ze swoim położnikiem. Bądź z nią szczery co do swoich oczekiwań, zmartwień i pytań, które możesz mieć. Chcesz być przygotowany na wszelkie problemy, które możesz napotkać, ale ona pomoże Ci przejść przez ten proces.