7 marca 2022

Jeep services

blog o ogrodzeniach, zdrowiu

Dobór ekranów akustycznych

Dlaczego ekrany akustyczne?

Czym dokładnie są Ekrany Akustyczne i dlaczego są ważne dla firm? Wielu właścicieli firm może nie zdawać sobie sprawy ze znaczenia ogrodzeń akustycznych w ich codziennej działalności. Rzeczywistość jest taka, że dźwięk jest główną przyczyną stresu i frustracji w miejscu pracy. Badania wykazały, że poziom hałasu w biurze jest główną przyczyną absencji pracowników. Niektóre badania wskazują, że poziom hałasu może odpowiadać za ponad 50% wzrostu liczby zwolnień lekarskich wśród pracowników w USA. Dlatego też systemy ekranów akustycznych są tak ważne dla firm.

Co sprawia, że akustyczne ekrany biurowe są tak ważne? W przeszłości ekrany biurowe były wykonywane z blachy, co było bardzo kosztowne i nie miało większego sensu. Obecnie dysponujemy technologią umożliwiającą produkcję wysoce skutecznych ekranów akustycznych za ułamek kosztów. Te nowe ekrany biurowe oferują bardzo potrzebny poziom kontroli hałasu, który poprawia funkcjonowanie biura poprzez zmniejszenie hałasu ruchu, kurzu, odblasków i zanieczyszczenia dźwiękiem.

Jakie są rodzaje ekranów akustycznych

Istnieją dwa rodzaje ekranów akustycznych dostępnych dzisiaj. Są to modułowe ekrany akustyczne i ekskluzywne ekrany akustyczne o konstrukcji zatrzaskowej. Różnica między nimi polega na tym, jak łatwo można je zainstalować w dowolnej konstrukcji i jak szybko można je uruchomić w celu instalacji. Ekskluzywne ekrany akustyczne o konstrukcji zatrzaskowej wymagają profesjonalnej instalacji, ponieważ ekrany te blokują panele w miejscu.

Ekrany akustyczne o konstrukcji zatrzaskowej składają się z czterech paneli otaczających ramę, które zatrzaskują się razem, tworząc kompletny system ramowy. Są to te same ekrany akustyczne, które są używane w profesjonalnych systemach dźwiękochłonnych. Konstrukcja zatrzaskowa pozwala użytkownikowi na szybką i łatwą instalację. Zaletą tego typu konstrukcji jest to, że wymaga bardzo mało miejsca do instalacji i wykorzystuje każdy dostępny otwór. Rama pozwala również na montaż w praktycznie każdej pozycji, nawet na wysokości uszu na biurku.

Budowa ekranów akustycznych

Jednostronne ekrany akustyczne składają się z dwóch paneli z otworem w środku jednego z nich. Konstrukcja krawędzi tych ekranów akustycznych pozwala użytkownikowi na stworzenie pojedynczego panelu, który ma wygodną konstrukcję oparcia głowy, a jednocześnie nie jest nieporęczny. Niektóre z tych modeli mają również funkcje blokowania, tak, że te ekrany mogą być zablokowane szczelnie przed dowolnym obiektem do pochłaniania dźwięku.

Większość ekranów akustycznych zatrudniają dwustronny projekt w celu zmniejszenia transmisji dźwięku przez materiał. Te panele akustyczne zazwyczaj zatrudniają twardy materiał z włókna szklanego z miękką warstwą DB (głębokie tłumienie akustyczne), która zmniejsza skutki odbitych dźwięków. Jeśli planujesz zaprojektować własne niestandardowe ekrany akustyczne, powinieneś wiedzieć, że większość paneli akustycznych składa się z twardej wyściółki z włókna szklanego z akustyczną warstwą tłumiącą po obu stronach.

Modułowe ekrany akustyczne

Modułowe ekrany akustyczne składają się z dwóch lub więcej części, które można łączyć ze sobą w celu uzyskania najlepszej absorpcji dźwięku. ekrany akustyczne https://ogrodzeniaplastikowe.info/ogrodzenia-akustyczne-cennik/ .Ten typ ekranu akustycznego jest popularnie stosowany w szkołach, gdzie jego rozmiar i elastyczność jest zaletą w porównaniu z modelami wolnostojącymi. Modułowe ekrany akustyczne można zbudować kupując zestaw lub konstruując je samodzielnie. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami podczas budowy modułowego, wolnostojącego ekranu, ponieważ proces ten może być czasami skomplikowany.

Akustyczne panele działowe dają wiele możliwości przy projektowaniu ściany akustycznej. Jak widać, istnieje wiele rodzajów ekranów akustycznych do wyboru. Dobrze jest najpierw przeanalizować swoje potrzeby, aby wiedzieć, jaki konkretny typ przegrody akustycznej sprawdzi się w danej sytuacji. Zanim dokonasz ostatecznego zakupu, warto odwiedzić lokalne sklepy akustyczne i porozmawiać z przedstawicielami handlowymi o ekranach akustycznych, które mają na stanie. Ponadto, niektórzy sprzedawcy oferują bezpłatne konsultacje bez żadnych zobowiązań.