Drukarka – urządzenie niezbędne w Twoim biurze!

Drukarka – urządzenie niezbędne w Twoim biurze!

Każdego dnia drukujemy mnóstwo papierów, umowy, publikacje, wyliczenia, kosztorysy, faktury dla kontrahentów itp. Generalnie o ile by utworzyć jakąś statystykę w jakiej ilości i z jaką częstotliwością dokument wychodzi z drukarki, to w większej firmie spokojnie można rzec, że co parę minut. Aż trudno dać wiarę, iż w ostatnim czasie, jakieś 30 lat temu biuro wyglądało całkowicie inaczej, i to po największej części wskutek tego, iż brakowało tam drukarki, komputera o ploterze nie mówiąc. Były za to maszyny do redagowania tekstu zaś każda spośród kobiet zarządzających taką maszyną do pisania musiała przygotować ok. 300 faktur w miesiącu. Taka praca, jak się okazuje, była wyjątkowo żmudna i nużąca i pies z kulawą nogą nie zdecydowałby się zamienić komputera i drukarki na maszynę do pisania. Jednakowoż wyobraźmy sobie taką sytuację, że w porywie działań związanych np. z wystawianiem faktur mężczyznom, bo jest np. wypłata dla pracowników drukarka odmawia posłuszeństwa. Zastanawiamy się czy skończył się toner w naszym urządzeniu, czy może nastąpiła awaria drukarki? A jeśli to niepoprawne funkcjonowanie drukarki to ile czasu będzie trwała? Nikt nie odpowie nam na topytanie, poza wykwalifikowanego serwisu urządzeń drukujących.

Pomimo iż nastąpił taki rozwój technologii, iż praktycznie każda drukarka wyświetla nam wskazówkę czym awaria jest spowodowana, to pani księgowa lub inna pani w jakimkolwiek urzędzie, nie jest w stanie wyciągnąć żadnych wniosków z tego komunikatu. Niemal w każdym wypadku istnieje potrzeba asysty specjalistycznego serwisu drukarek. Jeżeli nasze urządzenie jest na gwarancji to nie ma większego problemu, bo po zaakceptowaniu zgłoszenia firma od której kupiliśmy ową drukarkę, ma w obowiązku przysłać przedstawiciela firmy przesyłkowej i dostarczyć ją do serwisu. Nadal jednak problem pozostaje nierozwiązany, bowiem jeśli nie mamy drukarki zastępczej, to dalej nie zdołamy otrzymać owoców naszych starań na papierze, czyli inaczej mówiąc wydrukować za pomocą naszego uszkodzonego urządzenia

Znalezienie usterki w drukarce przy współczesnej zaawansowanej technologii nie jestrzeczą prostą. Słusznym wyjściem jest dysponować w zanadrzu podpisaną umowę z jednostką, która trudni się serwisem drukarek. Jeżeli w podpisanej przez nas umowie jest wzięty pod uwagę czas realizacji, to istnieje szansa, że nie zniweczy nam to pracy doszczętnie. Co więcej jeżeli będziemy uiszczać opłatę abonamentową to punkt naprawy drukarek ma obowiązek pojawiać się w naszej firmie tak często, jak to konieczne i wykonać stosowne procedury związane z konserwacją drukarek, co z pewnością zmniejszy ilość awarii.
Im mniejsza ilość usterek w firmie, tym mniejsze wydatki związane z przestojem, to dodatkowo mniejsza ilość nieusatysfakcjonowanych odbiorców, że jakieś dokumenty otrzymali po czasie.
Nieopłacalna jest naprawa drukarki na własną rękę. Pamiętajmy, że możemy więcej zepsuć, niż naprawić. Dosyć delikatne elementy elektroniki w każdej jednej drukarce dyskwalifikują naprawę drukarek we własnym zakresie