6 lutego 2023

Jeep services

blog o ogrodzeniach, zdrowiu

Kompozycje roslin ozdobnych

Kompozycje roślin ozdobnych

Podczas projektowania ogródka ustala się na początku szlaki komunikacyjne, część reprezentacyjną oraz część wypoczynkową. Zastanawiamy się jaką powierzchnię mamy do wykorzystania, jakie miejsca są bardziej zaś jakie mniej oświetlone. W końcu docieramy do ukochanego etapu w naszym przedsięwzięciu – selekcjonowaniu konkretnych odmian kwiatów dekoracyjnych a następnie kształtowanie z nich kompozycji roślinnych. Rozumie się samo przez się że wybrane rośliny dzielimy na kategorie, w zależności od tego które miejsce w kompozycjach mogą zajmować:

zrębowe
kwiaty wypełniające
rośliny ozdobne
mocne akcenty

Ażeby mieć ogród z prawdziwego zdarzenia należy dokładnie przemyśleć każdą kategorią – wszystkie są kluczowe do stworzenia powalającego i profesjonalnego kształtu. Największym bykiem niestety z reguły popełnianym jest wsadzanie cebulek oraz flancy techniką confetti – na zasadzie trafu, gdzie spadnie tam będzie rosnąć.

Fundament kompozycji – szkieletem są najczęściej drzewa, w takim razie jak wybrać to odpowiednie? W zależności czy mamy do czynienia wiejskim bądź miejskim widokiem, powinno się pamiętać o odmianie drzewka ekscentryczne i oryginalne, nieautentycznie wyglądają na wsi, nie nastawiajmy się więc na miłorzęby czy też cypryśniki. W mieście możemy zezwolić se na puszczenie wodzy fantazji. Niezwykle ważkim aspektem jest staranne skontrolowanie jak długo wyrasta dane drzewo aż uzyska swą docelową formę, do jakich wielkości dochodzi korona i kaliber głównego pniaka ? może się zdarzyć, że wyselekcjonowane przez nas pierwotnie śliczne drzewko po latach całkiem zasłoni nam budynek wolnostojący oraz część posesji.

Mocnych akcentów nie powinno się mylić z pojedynczymi roślinami by wynik był należyty zasadzimy krzaki dekoracyjne grupami po kilka, w przypadku bylin wieloletnich nawet po paręnaście. Zestawienia odcieni w drzewach a także krzaczkach nie jest najłatwiejsze. Zdajemy sobie sprawę, iż odcieni zieleni jest niesłychanie wiele, od ciemnych zieleni aż po seledyny. Polecić możemy w tym wypadku: cisy zaś choiny kanadyjskie jakie są nader ciemnozielone, jaśminowce, gledlicziie w kolorach wręcz żółtawych a także funkie, bylice czy lawendę w barwie prawie szmaragdowej.