Kwiaty doniczkowe nawozy

Kwiaty doniczkowe nawozy

Wielu z nas zadaje sobie to pytanie, bo najczęściej boimy się sięgać po chemię do kwiatów. Jednak, podczas gdy w okresie jesiennym i zimowym dni są krótsze, nasze rośliny pokojowe, o które tak pieczołowicie dbamy mają mniej światła i nie prezentują się już tak oszałamiająco jak latem. Pomimo iż są skrapiane oraz objęte pokojową temperaturą prezentują się marnie. Wytwarzają coraz to krótsze pędy a także są bledsze niż zwykle. Możemy, a nawet musimy im ulżyć dokarmiając je właśnie nawozami, jakie powstały na bazie wieloletnich testów oraz mają za zadanie poprawienie kondycji naszych kwiatów doniczkowych wtedy, jak brakuje im naturalnych składników wspierających ich rozwój. W sklepach ogrodniczych można nabyć specyficzne krowiaki, które w swoim składzie mają wiele substratów wspomagających rośliny. Nie zapominajmy jednak ażeby stricte czynić z zasadami, które wytwórca sprecyzował na etykietce.

Istotną kwestią jest również, to aby krowiak był nadający się do gatunku roślin w doniczce. Jeśli np. w donicy posadziliśmy cebulki kwiatowe to musimy zastosować nawóz do roślin cebulowych.

Jeśli jednak nie chcemy sięgać po nawozy sztuczne to można zastosować 2 proste patenty żeby ulżyć w tym trudnym okresie naszym ukochanym kwiatom:

pierwszy sposób polega na przeniesieniu kwiatów doniczkowych w okresie jesienno – zimowym do chłodniejszego pomieszczenia, w jakim panuje temperatura ok. 15 stopni C. Warunkiem natomiast musi być to, ażeby owo pomieszczenie było jasne. Wówczas kwiaty pokojowe wielce zahamują swoje procesy życiowe. Wypada także pamiętać ażeby w takim pomieszczeniu rośliny doniczkowe nawadniać mniej a zarazem rzadziej gdyż mogą zacząć gnić.

Drugi sposób to zapewnienie im więcej światła. Wolno w tym zamiaru wykorzystać np. świetlówki energooszczędne umiejscowione w odległości między 30-50 cm od roślin. Lampki te winny być uruchomione przez ok. 12 godzin jako że właśnie tak duża liczba światła potrzebują kwiaty doniczkowe.

Dbanie o kwiaty doniczkowe jest istotne. Ci którzy kochają kwiaty oraz trzymają je w swoich domach doskonale zdają sobie sprawę z rzeczonego faktu i nie ma potrzeby ich urabiać dodatkowymi argumentami. Kwiaty w domu przede wszystkim zapewniają nam tlen, więc w każdej sypialni winien być aloes rozgałęziony, kaktus bożonarodzeniowy lub kaktus wielkanocny. Na domiar tego kwiaty w budynku dostosowują ilość wilgoci w pomieszczeniach. Pokazano, iż im bardziej suche powietrze w budynku, tym kwiaty wydzielają więcej mgły wodnej. Kwiaty doniczkowe emitują także takie wartościowe substancje jak fitoncydom, nazwany od czasu do czasu roślinnym antybiotykiem jaki zwalcza wirusy a także bakterie. Warto też wiedzieć, że bluszcz pospolity a także dracena a także paprotka pochłania szkodliwe substancje chemiczne. O ile mamy dostęp do węgla brunatnego, można rozkruszoną bryłę ulokować na ziemi w doniczce. Dobrze owo zrobi kwiatom doniczkowym, gdyż węgiel brunatny jest naturalnym surowcem, nadzwyczaj cennym w mikro i makroelementy.