Kwiaty we firmie

Kwiaty we firmie

Gdy odwiedzimy urzędy, biura oraz banki to spostrzeżemy, że dominuje tam dziś szkło, metal i sztuczne tworzywa. Jednak architekci zauważyli, iż rośliny doniczkowe w dużym stopniu ubogacają otoczenie swoją soczystą zielenią.

I nic szczególnego, bo naukowcy już dawno dowiedli, że patrzenie na zielony kolor niezmiernie odpręża i koi wycieńczony wzrok. Poza tym, ci którzy pracują w takich pomieszczeniach wywnioskowali, że gdy stoją kwiaty, to pracuje się po prostu przytulniej.

Powinno się natomiast pamiętać o tym, iż wyłącznie zadbane rośliny będą rzeczywistą ozdobą każdego miejsca pracy, wobec tego jeśli już decydujemy się na kwiatki w miejscu pracy to musimy o nie troszczyć się. Kwiaty doniczkowe winny być dostosowane do miejsca zastosowania. I tak Difenbachie tudzież aglnemy mogą urozmaicić np. wielgachny hol, natomiast niewielka Begonia może być ozdobą na witrynie wychodzącym na N lub wschód. Ważne jest iżby były tak umiejscowione tak aby nie utrudniały pracownikom oraz nie były narażone na potrącanie. W lokalach użyteczności publicznej najakuratniej selekcjonować rośliny, nie potrzebujące specyficznych zabiegów pielęgnacyjnych.

Architekt wnętrz ma obowiązek wziąć pod obserwację żądania danego rodzaju, iżby konkretna flora radowała narząd wzroku pracowników a także klientów. Nie ulega wątpliwości, że każda roślina żąda światła, toteż jeśli w danym miejscu, nie ma naturalnego światła, to konieczne jest oświetlenie sztuczne. Rośliny doniczkowe tj. difenbachia, paprocie bądź również anturium, nie mogą stać w przewiewnych miejscach np. tam gdzie interesanci często otwierają wrota wejściowe. W takich miejscach poprawniej będą się sprawować rośliny iglaste, laury albo oleandry. W głębi pomieszczeń nie sprawdzą się rośliny o ozdobnych kwiatach.

Do pielęgnacji roślin doniczkowych najodpowiedniej wyselekcjonować pracownicę, jaka ubóstwia kwiaty i ma tzw. „rękę do kwiatów”. Jeżeli nie wskażemy pewnej persony do pojenia roślin to może dojść do przelania roślin gdy to wszyscy będą te kwiaty podlewać, albo przesuszenia kwiatów jako że nikt ich nie napoi. W biurach na kwiatach doniczkowych osadza się szpecący kurz, który nie sprzyja roślinom. Wskutek tego co jakiś okres należy obmywać go ściereczką z liści roztworem wody i płynu do naczyń lub stosować nabłyszczaczy do tych roślin, które mają grube, mięsiste liście. W pomieszczeniach ogólnego użytku przed weekendem, przede wszystkim takim dłuższym przed wyjściem należy sprawdzić wilgotność gleby i w razie konieczności podlać solidnie, zaś jeżeli stoją one np. na witrynie gdzie w ciągu dnia mocno świeci słońce to wypada je przestawić bądź przysłonić żaluzjami.

W czasie wiosennym dobrze będą się demonstrowały kwiaty cebulowe w dekoracyjnych pojemnikach bądź skrzynkach, warto więc zasadzić cebulki żonkili, hiacyntów czy tulipanów na przełomie lutego i marca.