25 sierpnia 2022

Jeep services

blog o ogrodzeniach, zdrowiu

Metody stronienia od kłopotów z pracą plotera

Two contemporary plotters in a printing company

Metody stronienia od kłopotów z pracą plotera

Ploter jest urządzeniem potrzebnym w prawidłowym funkcjonowaniu firmy, zaś czasami niejednego biura, więc powinno się o niego dbać. Jeśli tego nie poczynimy, naprawa w zawodowym serwisie ploterów prawdopodobnie będzie kosztowna natomiast przestój wywołany awarią plotera długi. Na dole kilka rad w jaki sposób dbać o ploter.

Pielęgnacja plotera

Najlepszym sposobem niedopuszczenia do nieprzewidzianej usterki plotera jest okresowa jego konserwacja w fachowym punkcie napraw. Taki zabieg winno dokonać się raz do roku czy też dwa lata zależnie od intensywności użytkowania plotera. Podczas konserwacji plotera serwisant czyści wszystkie elementy plotera tj. np. encoder strip, rozrząd pędny plotera, głowice drukujące czy styki elektryczne. Każde zębatki zostają znowu posmarowane oraz naoliwione. Wypróbowany zostaje stan paska napędowego karetki oraz stacji serwisowej. Jeżeli okaże się że pasek napędzający karetki jest sparciały (rozwarstwia się) to powinno się go zastąpić gdyż gdy rozerwie się to ploter powtórnie trafi na serwis. Natomiast stacje serwisową to sprawdza się czy nie jest ona przepełniona. Przepełniona stacja oddziałuje niesprzyjająco na formę głowic drukujących dlatego że nie mają one miejsca by zrzucić zbytku tuszu co oddziałuje na stan wydruku.

Kalibracja plotera

Kalibracja plotera to inaczej wzorcowanie inaczej takie ustawienie osi ażeby uzyskać testowy odbitkę. Dzięki temu wydruk będzie niezakłócony bez żadnych linii bądź też przeskoków. Kalibrację trzeba przeprowadzić po każdej czynności serwisowej takiej jak np. wymiana paska