Niedostatecznej jakości wydruki

Niedostatecznej jakości wydruki

Biurowa drukarka ewentualnie ploter przestała estetycznie zadrukowywać kartki. Na zadrukowanych kartkach pojawiły się paski ewentualnie wydruki są brudne. Zapewne frapujesz się co może być tego przyczyną. Niżej informujemy co przypuszczalnie może powodować takie wydruki ploterów.

Popsute głowice służące do druku

Paski na wydrukach w większości wypadków świadczą o uszkodzonych głowicach drukujących. Przypuszczalnie głowice są jedynie zanieczyszczone i pomoże umycie głowic w myjce ultradźwiękowej zapełnionej izopropanolem. Wyczyścić wypada dodatkowo karetkę w której mieszczą się głowice, w tym styki. O ile ów zabieg nie pomoże głowice trzeba wymienić na nowe. Wyżej wspomniana procedura dotyczy ploterów bo w drukarkach atramentowych głowice z reguły są zamontowane w środku kartridża z tuszem więc jej uszkodzenie oznacza wymianę atramentu na nowy.

Zapchana stacja serwisowa

Stacja serwisowa jest elementarną częścią eksploatacyjną plotera. To w niej akumuluje się nadwyżka tuszu zrzucany przez głowice drukujące plotera. Jeżeli stacja serwisowa jest zapchana to po pierwsze może cieknąć z niej tusz i plamić pozostałe podzespoły. Lecz istotniejszą rzeczą jest plamienie wydruków gdyż głowice nie zdołają się dobrze przemyć. Zalana stacja serwisowa może grozić popsuciem głowic drukujących a w konsekwencji koniecznością ich wymiany.

Metody stronienia od kłopotów z wydrukiem

Żeby zapewnić sobie właściwą jakość wydruków przede wszystkim trzeba używać jedynie oryginalnych tuszy do ploterów. Chętnie kupowane zastępniki mogą powodować uszkodzenia elektroniki plotera, zaś reperacja albo wymiana płyty głównej plotera jest znacznie bardziej kapitałochłonna aniżeli kupno oryginalnych tuszy do plotera. W dodatku ploter należałoby przynajmniej raz na dwa lata przejść konserwację w punkcie naprawy ploterów, gdzie specjaliści przeczyszczą każdą część plotera, nasmarują wszystkie zębatki oraz stwierdzą formę pojedynczych elementów. Bez wątpienia pomnieć wypada o podmienianiu względnie odnawianiu stacji serwisowej.