19 sierpnia 2022

Jeep services

blog o ogrodzeniach, zdrowiu

Ogrodzenia basenow

Ogrodzenia basenow

Któż spośród nas nie fantazjował o ślicznej willi z basenem. Obecnie coraz to częściej udaje się zrealizować te fantazje. Tymczasem razem z zbudowaniem basenu pojawia się problem bezpieczeństwa wokół niego. Dotyczy to zwłaszcza rodzin z dziećmi, dlatego że trzeba zwracać uwagę by któreś spośród nich nie wpadło do basenu.
Wybiegając naprzeciwko potrzebom posiadaczy przydomowych akwenów w ofercie pojawiły się także ogrodzenia do basenów. Producenci dostarczają rozległy wachlarz wzorów ogrodzeń, lecz w zdecydowanej większości są to ogrodzenia szklane albo metalowe balustrady, zazwyczaj w białym kolorze.
Bez względu na to z którego materiału wykonane są ogrodzenia basenów to wszystkie typy ogrodzenia spełniają kilka głównych funkcji:
-są nadzwyczaj estetyczne
-ogrodzenia są wykonane z wysokiej jakości budulców
-gwarantują wieloletnie użytkowanie bez konserwacji i regulacji
-ogrodzenia posiadają zamek bezpieczeństwa ciężki do otwarcia przez dzieci
-w przypadku balustrad metalowych zrobione są one z ocynkowanego metalu zaś później pomalowane proszkowo
Szklane ogrodzenia basenowe posiadają nadzwyczaj nowoczesny design i jednocześnie nie utrudniają widoczności i dają efekt otwartej przestrzeni. Konstrukcja takiego ogrodzenia nie licząc szyby o grubości 6, 10 względnie 12mm wykończonej na matowo albo wysoki połysk, składa się spośród przeróżnego typu ram, zapinek i innych elementów niezbędnych do montażu ogrodzenia. Ramy konstrukcyjne poszczególnych paneli ogrodzeniowych zrobione są z glinu ewentualnie stali nierdzewnej o stopniu morskim co umacnia całą strukturę. Pozostałe podzespoły ogrodzenia tj. sprzączki, maszty, ozdobniki oraz słupki wykonane są również z utwardzonego aluminium a także polerowanej stali nierdzewnej.