Sposób odzysku danych

Sposób odzysku danych

Jak przebiega proces odzyskiwania danych? Zazwyczaj na początku przebiegu odzyskiwania danych zawodowcy telefonicznie zapoznają się z konkretnym dyskiem a także pomagają dopasować najbardziej odpowiednie rozwiązanie w zakresie okresu odpowiedzi oraz wydatków. Uszkodzony dysk trzeba przynieść do laboratorium. Wolno przynieść go osobiście czy też kurierem. Później profesjonaliści wykonują dokładną analizę uszkodzenia, która pozwoli poznać stan danych, zakres uszkodzenia i kalkulowany czas przywrócenia informacji. Owocem ekspertyzy zazwyczaj jest raport, który umożliwia interesantowi na zaznajomienie się ze budową pakietów i danych możliwą do odtworzenia, jeszcze przed zapoczątkowaniem procesu odzyskiwania danych. Na tym etapie zaawansowani zawodowcy przygotowują także początkową kalkulację kosztów odzysku danych. Komplet informacji wręczany jest interesantowi.
Jeśli interesant potwierdzi, iż akceptuje zapłatę a także liczbę informacji, jakie można odzyskać, proces odzyskania danych jest zapoczątkowany.
Eksperci dokonują odzyskania a także naprawy struktur logicznych danych, przy zastosowaniu ponad 120 różnego gatunku urządzeń specjalistycznych oraz szerokiej palety oprogramowania. Po odzysku, dane zwracane są właścicielowi na wskazanym przez niego nośniku (zewnętrzny dysk twardy, płytki DVD, itd.). Nie wolno przegrywać plików na ten sam dysk, nawet jeśli jeszcze nieco działa! Jeśli dysk był na gwarancji, to po otworzeniu go przez specjalistów, właściwie na gwarancji do sklepu nie zdołamy go oddać. Back up danych jest przechowywana przez 30 dni na firmowym serwerze, potem bezpowrotnie kasowana, regularnie z zasadami bezpieczeństwa.
Niezależnie od fizycznych usterek zdarzają się też logiczne. W przypadku uszkodzeń logicznych możliwe jest zastosowanie unikalnej na miarę światową technologii zdalnego odzyskiwania danych. W tej chwili jest to najszybszy tryb odzysku danych umożliwiająca poznanie rezultatów ekspertyzy już w przeciągu kilku chwil. Eksperci realizują operacje odzysku danych przez zaufane łącze internetowe natomiast efektywność tego typu rozwiązań jest identyczna jak w wypadku odzyskiwania ich w pracowni badawczej.