Wifi

Na rynku małych i średnich firm coraz bardziej znane staje się innowacyjne podejście, umożliwiające zarządzanie grupą aż do 24access pointów z poziomu jednego z nich, określanego jako kontroler. Przy udziale trzech trybów postępowania, seria NWA-3000 gwarantuje niski cenę klienta. Jest to szczególnie istotne dla tych firm, które mają mały budżet a także nie mają sprofilowanego oddziału IT. W sytuacji wzrastającego zapotrzebowania na sieci radiowe istotne jest, by konsumenci dostali właściwe narzędzia spełniające ich potrzeby.

Co można zakupić?

Na rynku Wi-Fi wyodrębniły się dwie grupy towarów. Jedna z nich to towary do zastosowania w budynkach biurowych, zaś druga grupa to artykuły przeznaczone do hal magazynowych a także wytwórczych. W tym drugim wypadku żądany jest roaming między punktami dostępowymi. Eksploatatorem jest na ogół pracownik magazynu, który jest zaopatrzony w przenośny terminal z procedurą Wi-Fi. Są to np. Czytniki kodów kreskowych. Motorola proponuje kompletne oraz poręczne rozwiązanie do takich przeznaczeń, to znaczy infrastrukturę Wi-Fi a także terminale. Żeby nabywcom zaoferować ponadplanowe funkcjonalności wykraczające poza naturę Wi-Fi, producenci częstokroć wdrażają autorskie rozszerzenia, które nie funkcjonują z narzędziami konkurencji. W współczesnych czasach technika pozwala na to, by punkty dostępowe umieszczać na zewnątrz biurowców, i wspólnie z nimi anteny zwiększające zasięg.

W jaki sposób przygotowywać się do montażu?

W toku projektowania powierzchni magazynowych powinno się zwrócić szczególną uwagę na rozlokowanie mebli oraz obiektów, jakie docelowo będą się tam znajdowały jak np.: regały, półki bądź także maszyny. Słusznym wyjściem jest instalacja bezprzewodowego punktu dostępowego w środkowej części składu. Przy ogromnie ogromnej powierzchni może zaistnieć konieczność zlokalizowania na hali magazynowej dodatkowych wzmacniaczy sygnału bądź także repeaterów. Repeatery są to urządzenia, jakich poleceniem jest kopiowanie sygnału oraz przekazywanie go dalej, czyli do terytoriów nieosiągalnych.